среда, 16 октября 2019 г.

Конспект із ЗЛ 6 клас


15.10.2019
Конспект уроку із зарубіжної літератури
для 6 класу №13-14
Тема. Роберт Льюїс Стівенсон. Життєвий і творчий шлях. «Острів скарбів». Сюжет твору
Мета:
·        навчальна: ознайомити учнів із життям і творчістю шотландського письменника, його життєвим і творчим шляхом, історією створення і сюжетом роману, проблематикою; допомогли зрозуміти характери героїв, мотиви їх учинків;
·        розвивальна: розвивати в учнів образне та логічне мислення, навички самостійної роботи з художнім текстом, виділення ключових епізодів, висловлення думок і вражень щодо прочитаного;
·        виховна: прищеплювати учням духовну стійкість, оптимістичне світобачення, наполегливість у навчанні і праці, кращі людські якості.
Теорія літератури: пригодницький роман, композиція, сюжет.
Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу
Хід уроку
І.ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
ІІ.МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
Опрацювання статті підручника про Роберта Льюїса Стівенсона (ст..58-61)
ІІІ.СПРИЙНЯТТЯ ТА ОСМИСЛЕННЯ НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ
1.Бесіда за запитаннями підручника (ст..61)
2.Переказ розділів 1-4 частини І роману Роберта Льюїса Стівенсона «острів скарбів»
3.Евристична бесіда
o   Чим захопив вас твір, чи захотілось дізнатись про подальші пригоди героїв?
o   У якій країні відбуваються події?
o   З якими героями ми познайомилися?
o   Як ви думаєте, чи не вчинив Джим Гокінс нерозважливо, вирушивши у далеку мандрівку на пошуки скарбів?
o   Як змальовує автора героїв? Хто з них викликає ваші підозри?
o   Чи вірите ви, що хлопець цього віку може вирушити в далеку небезпечну подорож, виконувати «дорослі» обов’язки?
o   Від імені кого ведеться розповідь у творі? Як ви думаєте, чому?
ІV.ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ, УМІНЬ І НАВИЧОК
1.Інтерактивна вправа «Мозковий штурм»
Визначте тему роману.
2.Складання словничка морських термінів
Складіть словничок морських термінів, які зустрічаються в книзі.
3.Слово вчителя
Книга Роберта Льюїса Стівенсона «Острів скарбів» увійшла до золотого фонду популярної літератури, стала улюбленою для мільйонів читачів усього світу, а її головний герой Джим Гокінс – об’єктом захоплення і навіть заздрості. Сьогодні ми спробуємо розібратися, про які скарби йдеться у цьому творі – про матеріальні, здобуті нечесним шляхом, чи про духовні, тобто ті, які можна знайти в самому собі.
4. Переказ 5-9 розділів І частини роману «Острів скарбів»
5.Евристична бесіда
§  За яких обставин Джим Гокінс знайшов карту острова скарбів?
§  До кого хлопець звернувся за допомогою?
§  Хто набирав команду на шхуну, чому?
§  Що й кого побачив Джим у таверні «Підзорна труба»?
§  Опишіть Довгого Джона. За якими прикметами його можна було одразу впізнати?
§  Яке враження Джон Сілвер справив на Джина?
§  Хто був «той самий чоловік з лискучим обличчям і без двох пальців на одній руці»?
§  Передайте розмову Сільвера з відвідувачем таверни Томом Морганом. Про що вона свідчить?
§  Що запідозрив Джим і чому його підозри розвіялись?
6. Складання «сюжетного ланцюжка»
Складіть «сюжетний ланцюжок» або план першої частини роману.
V.ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ
Інтерактивна вправа «Мікрофон»
Продовжте речення:
У біографії Роберта Льюїса Стівенсона мене найбільше вразило те, що …
VІ.ПОВІДОМЛЕННЯ ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ ТА ІНСТРУКТАЖ ЩОДО ЙОГО ВИКОНАННЯ
1.Прочитати розділ 10-14 І частини, та ст. підручника 69-77.

Комментариев нет:

Отправить комментарий