вторник, 22 октября 2019 г.

Конспект із ЗЛ 6 кл


22.10.2019
Конспект із зарубіжної літератури
для 6 класу №15-16
Тема. Роберт Льюїс Стівенсон «Острів скарбів». Особливості розвитку пригодницького сюжету у творі. Система образів (Джим Гокінс і його товариші)
Мета:
·        навчальна: допомогти учням глибше усвідомити зміст твору; вчити визначати риси характеру людини за її вчинками, поведінкою, словами; ознайомити учнів з наступними розділами твору; розкрити образи героїв у їхньому розвитку;
·        розвивальна:розвивати у учнів образне мислення,навички самостійної роботи з художнім текстом, виділення ключових епізодів, характеризування героїв, висловлення думок і вражень щодо прочитаного, переказу за планом;
·        виховна: прищеплювати учням наполегливість у навчанні і праці, прагнення досягти високої мети, романтичну спрямованість на здійснення мрії, товариськість, вірність у дружбі.
Теорія літератури: пригодницький роман, сюжет, композиція.
Обладнання: картки з завданнями.
Тип уроку: комбінований урок.
Хід уроку
І.ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
ІІ.МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
   Прагнення до здійснення мети, почуття обов’язку і безрозсудність, вірність і зрада переплітаються у творі Роберта Льюїса Стівенсона «Острів скарбів» на кожному кроці. Одні люди чесно виконують свій обов’язок, інші ж плетуть інтриги, мріючи здійснити свій підступний план, ще й підбивають до зради чесних моряків. Про й поговоримо на уроці.
ІІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1. Евристична бесіда за рубрикою підручника «Літературний практикум» (ст..65)
2. Узагальнення знань за прочитаним (Додаток 1)
IV. СПРИЙНЯТТЯ ТА ОСМИСЛЕННЯ НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ
1.Евристична бесіда
o   Як ставилася команда до кухаря Сілвера?
o   Як Сілвер ставився до Джима? Що ним керувало?
o   Хто такий «капітан Флінт», який був у Сілвера?
o   Які перемовини вів Сілвер з командою?
o   Що вирішили капітан і його прихильники,дізнавшись про змову піратів?
o   Розкажіть про розстановку сил на острові, дії Джима.
o   Якого серйозного першого удару зазнав Джим?
o   Що трапилось з моряком Томом? Яким він виявився?
V. ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ, УМІНЬ І НАВИЧОК
1. Літературознавча робота
Визначте, у чому полягають особливості розвитку пригодницького сюжету у творі.
2. Інтерактивна вправа «Сонечко»
Схарактеризуйте Джима Гокінса за допомогою інтерактивної вправи «Сонечко».
3. Інтерактивна вправа «Мікрофон»
Продовжте речення:
Найбільше я не очікував (-ла) від капітана…
Найнеочікуванішим у розвитку подій для мене стало…
4.Слово вчителя
   Джим Гокінс, головний герой роману «Острів скарбів», безумовно, виявив неабияку мужність і рішучість, кмітливість, вирушивши в небезпечну подорож за скарбами. Але чи зміг би він упоратись з такими надскладними завданнями, якби був на самоті – без товаришів, без дружньої поради та підтримки? Про це ми й поміркуємо сьогодні на уроці.
5. Узагальнення знань за прочитаним
Визначте ключові моменти роману Роберта Льюїса Стівенсона «Острів скарбів».
6.Характеристика образів
§  Складіть історії про капітана Смоллета, лікаря Лівсі, сквайра Трелоні, Бен Гана та інших друзів Джима Гокінса від імені них самих, зробіть висновки.
§  Складіть «паспорт-характеристику» Джима Гокінса.(Додаток 2)
7. Літературна гра «Четверте зайве»
*    Ж. Верн, Д. Дефо, Езоп, Р.Л. Стівенсон.
*    «П’ятнадцятилітній капітан», «Пригоди Тома Сойєра», «Острів скарбів», «Квартет».
*    Джим Гокінс, Робінзон Крузо,  Джон Сілвер, Бен Ган.
*    Том Сойєр, Дік Сенд, Беккі Тетчер, Джим Гокінс.
VI.ПОВІДОМЛЕННЯ ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ ТА ІНСТРУКТАЖ ЩОДО ЙОГО ВИКОНАННЯ
Прочитати ст.69-73
VII. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ
Інтерактивна вправа «Знайти позицію»
Я вірю, що подібна історія могла трапитися в реальному житті.
Так                   Можливо                         Ні





















Додаток 1
Характеристика корабля
«Еспаньйола»
Відомості про членів
екіпажу
Події, що відбувались під час подорожі
(Назва, марка, спеціалізація, кількість членів екіпажу, власник, маршрут)
(Капітан, члени екіпажу, юнга)

Характеристика корабля
«Еспаньйола»
Відомості про членів
екіпажу
Події, що відбувались під час подорожі
(Назва, марка, спеціалізація, кількість членів екіпажу, власник, маршрут)
(Капітан, члени екіпажу, юнга)

Характеристика корабля
«Еспаньйола»
Відомості про членів
екіпажу
Події, що відбувались під час подорожі
(Назва, марка, спеціалізація, кількість членів екіпажу, власник, маршрут)
(Капітан, члени екіпажу, юнга)

Характеристика корабля
«Еспаньйола»
Відомості про членів
екіпажу
Події, що відбувались під час подорожі
(Назва, марка, спеціалізація, кількість членів екіпажу, власник, маршрут)
(Капітан, члени екіпажу, юнга)

Характеристика корабля
«Еспаньйола»
Відомості про членів
екіпажу
Події, що відбувались під час подорожі
(Назва, марка, спеціалізація, кількість членів екіпажу, власник, маршрут)
(Капітан, члени екіпажу, юнга)

Характеристика корабля
«Еспаньйола»
Відомості про членів
екіпажу
Події, що відбувались під час подорожі
(Назва, марка, спеціалізація, кількість членів екіпажу, власник, маршрут)
(Капітан, члени екіпажу, юнга)

Характеристика корабля
«Еспаньйола»
Відомості про членів
екіпажу
Події, що відбувались під час подорожі
(Назва, марка, спеціалізація, кількість членів екіпажу, власник, маршрут)
(Капітан, члени екіпажу, юнга)



Додаток 2
«Паспорт-характеристика» Джима Гокінса
Ім’я, прізвище

Героєм якого твору є

Час дії

Вік

Місце народження та проживання

Сім’я

Дії та вчинки

Риси характеру

Ставлення до нього друзів та недругів

«Паспорт-характеристика» Джима Гокінса
Ім’я, прізвище

Героєм якого твору є

Час дії

Вік

Місце народження та проживання

Сім’я

Дії та вчинки

Риси характеру

Ставлення до нього друзів та недругів

«Паспорт-характеристика» Джима Гокінса
Ім’я, прізвище

Героєм якого твору є

Час дії

Вік

Місце народження та проживання

Сім’я

Дії та вчинки

Риси характеру

Ставлення до нього друзів та недругів






Комментариев нет:

Отправить комментарий